Miro Lažo rozhodol

neděle, dubna 18, 2010 Hokejžurnál.com

Slovan Bratislava vybojoval prvú finálovú výhru na Košickom ľade. Bratislavskí hokejisti vyhrali až  po samostatných nájazdoch. Jediným úspešným strelcom, ktorý dokázal prekonať brankára v samostatných nájazdoch bol Miroslav Lažo.

Slovan začal od úvodu zápasu aktívne a to prinieslo aj želané ovocie. Už v 3. minúte zápasu, otvoril skóre Róbert Huna a Košice prehrávali 0:1. Tento stav vydržal až do konca prvej tretiny.

Druhá časť hry bola vyrovnaná z oboch strán. Oporu domácich bol gólman Hudáček, ktorý zneškodnil až dve trestné strieľania. Najprv bol neúspešný Lažo a potom Hujsa. Až v úplnom závere druhej tretiny sa presadili aj domáci. Presná strela Šachla skončila v Rybárovej sieti a stav zápasu bol 1:1.

Tretiu tretinu začali oba celky opatrne. Zverenci Rostislava Čadu aj Antonína Stavjaňu sa v prvom rade zameriavali na obranu.  Šance boli na oboch stranách. Ale brankári Hudáček a Rybár nepustili za svoj chrbát ani jeden puk. V predĺžení zápasu mali viac šancí domáci  hráči, no nedokázali streliť gól.  Po skončení predĺženia prišli na rad samostatné nájazdy. Jediným hráčom, ktorý dokázal streliť gól  bol Miroslav Lažo. Ten nakoniec rozhodol o výhre Slovana nad Košicami 2:1.

Košice aj napriek dnešnej prehre vedú vo finálovej sérii nad Slovanom na zápasy 2:1. Nasledujúce stretnutie sa odohrá zajtra opäť na košickom ľade.