Slovan prehral aj po druhý zápas

pátek, dubna 16, 2010 Hokejžurnál.com

Hokejisti bratislavského Slovana prehrali aj druhý finálový zápas na domácom ľade s Košicami 3:6.  Východniari vedú vo finálovej sérii už 2:0 na zápasy a v nasledujúcich dvoch dueloch, budú mať výhodu domáceho ľadu.

Slovan rovnako ako v prvom finálovom zápase nezvládol úvod zápasu. Už v druhej minúte prehrávali zverenci Antonína Stavjaňu 0:1. Rudolf Huna zaznamenal svoj prvý gól v stretnutí. Slovan po inkasovanom góle ožil, zvýšil aktivitu, ktorá sa pretavila do gólu v Hudáčkovej bráne. Na 1:1 vyrovnával v 5. minúte domáci obranca Kováčik. O desať minút  zmenil skóre opäť Košičan, Rudolf Huna. Ten dosiahol už svoj druhý gól  a Košice viedli nad Slovanom 2:1.

V druhá tretina bola ako na hojdačke. V 33. minúte  bol  stav 2:2. Úspešným  strelcom bol opäť Huna. Ale tento raz "belasý" Richard. Po góle, Slovan evidentne ožil. Po presnej strele Laža, pridal ďalší gól a Slovan prvý raz v zápase viedol.
Košice však neskladali zbrane. O desať sekúnd po Lažovom góle vyrovnal na 3:3 Rudolf Huna. Košický útočník, ktorý ma v súperovom družstve dvoch svojich bratov, zaznamenal hatttrick. Košice po strelenom  góle, dostali druhý dych. Ani nie minútu po vyrovnávajúcom góle, Dravecký zvýšil na 4:3 pre Košice.

Tretia tretina patrila opäť hosťom. V 49. minúte zápasu sa strelecky  presadil Andrašovský. Košice viedli o dva góly.  Posledný šiesty gól do belasej brány strelil Húževka, deväť minút pred koncom zápasu.  Slovan prehral aj druhý finálový zápas vysoko 3:6. Tretie finálové  stretnutie sa  odohrá v nedeľu 18.4 v  Košiciach.

Zostavy:
Slovan: Konrád (51. Rybár) - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Turunen, S. Hudec, Tesařík - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - M. Bakoš, A. Nedorost, D. Skokan
HC Košice: J. Hudáček - Michal Grman, Huba, Deyl, Šeda, P. Mikuš, Homer, Slimák - Dravecký, Jenčík, Vorel - Šachl, Húževka, Andrašovský - Rudolf Huna, S. Gron, P. Bartoš - Juraj Sýkora, Gmitter, Mertel.