Košice sú len jedno víťazstvo od titulu

úterý, dubna 20, 2010 Hokejžurnál.com

Hráči Košíc ani v druhom domácom zápase nezvládli úvod stretnutia. Už v 4. minúte viedol Slovan 1:0 po presnej strele Hudeca.

Košice zjavne zaskočené rýchlym gólom, ale v prvej tretine neskladali  zbrane. Šesť minút pred koncom prvej časti hry vyrovnal na 1:1 Mikuš.

Druhá tretina patrila hosťom. Slovan bol v útočnej fáze aktívnejší a vytváral si množstvo šancí. To nakoniec zúročil Andrej Nedorost, ktorý v 27. minúte dostal hostí do vedenia.  Slovan vyhrával po druhej tretine nad Košicami 2:1

Tretia časť hry bola v réžii Košičanov.  Peter Bartoš sa  postaral o fantastický obrat v zápase. Najprv strelil v 42. minúte gól na 2:2  a o  štyri minúty neskôr prekonal Rybára opäť.  Košice razom viedli 3:2. Slovan nedokázal odpovedať  a zápas v ktorom najprv viedol nakoniec prehral.

Košice vedú vo finálovej sérii nad Slovanom Bratislava na zápasy už 3:1. Od majstrovského titulu ich delí už len jedno víťazstvo.

HC Košice - Slovan Bratislava 3:2

Košice: J. Hudáček - Grman, Slimák, Huba, Šeda,  Mikuš, Homer, Deyl - Rudolf Huna,  Gron,  Bartoš - Šachl, Húževka, Andrašovský - Dravecký, Jenčík, Vorel - Gmitter, Mertel,  Sýkora

Slovan: Rybár - Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Turunen,  Hudec - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna,  Nedorost,  Huna -  Skokan,  Hudáček,  Bakoš