Vladimír Růžička: Sázím na Sašu Saláka

úterý, dubna 28, 2015 Hokejžurnál.cz

Alexander Salák
Česká hokejová reprezentace absolvovala v pondělí večer trénink v dějišti blížícího se Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015. Po jeho skončení vyřkl Vladimír Růžička ortel: „Saša Salák odchytal vloni parádní mistrovství, líbil se mi i letos. Vypadá, že má formu. Doufám, že to vyjde.“

„Všichni tři gólmani jsou výborní. Kuba Kovář měl vynikající přípravu, Ondra Pavelec chytal výborně v NHL, Sali výborně v Rusku. Sázím ale na Sašu, který loni parádně odchytal celé mistrovství a výborný byl i v posledních dvou zápasech před mistrovstvím,“ pokračoval trenér národního týmu pro oficiální server šampionátu.

Alexander Salák má za sebou vynikající sezonu v ruském Novosibirsk, v play off stlačil svůj brankový na 1,57 obdrženého gólu na zápas a mohl se pochlubit takřka 95% úspěšností zákroků. 

„Rozhodnutí trenéra Vladimíra Růžičky mi udělalo velikou radost,“ řekla pro iihf.com brankářská jednička českého národního týmu.

Kapitánem českého výběru bude Jakub Voráček, který má za sebou nejlepší sezonu v NHL. 

V základní části nasbíral 81 kanadských bodů (22+59).

„S tím nápadem přišli mí asistenti Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček. Mně se líbil. Jednoznačně s ním souhlasím,“ uvedl trenér Vladimír Růžička. Voráčkovými asistenty budou také hráči ze zámořské NHL – Jaromír Jágr a Jan Hejda.Zdroj: iihf.com
Foto: ska.ru