Slovensko vyhralo po nájazdoch

pátek, února 19, 2010 Anonymní

Slovenská hokejová reprezentácia dnes odohrala svoj druhý zápas na olympijskom turnaji. Jej súperom boli hokejisti Ruska na čele s Ovečkinom, Malkinom, či Kovalčukom.

Od prvých minút duelu sa očakával mohutný ruský tlak, ale slovenská obrana nepúšťala Rusov do vyloženejších šancí. Keď už sa súperovi podarilo priamo ohroziť bránku, zasiahol skvelý Halák, ako tomu bolo pri čistej gólovej šanci Ovečkina. Slováci tiež niekoľkokrát pohrozili, pričom najbližšie mal ku gólu Jozef Stümpel. Bryzgalova napokon zachránila horná žŕďka. Po prvej siréne tak išli oba tímy do šatne za nerozhodného stavu.
V druhej tretine slovenský tím miestami nestačil korčuľovať so súperom z čoho pramenili ruské šance. Počas prostrednej časti hral náš tím trikrát v oslabení, pričom po druhy krát v zápase sa dopustil chyby, keď bolo na ľade šesť korčuľujúcich hráčov. Gólový účet zápasu otvoril v 26. minúte Morozov, ktorého strelu pred Halákom tečoval Sekera.

V tretej tretine slovenskí hokejisti začali hrať aktívnejšie smerom na ruskú bránku. V 50. minúte si Pavol Demitra šikovne obhodil protihráča a spätnou prihrávkou našiel Mariána Hossu, ktorý strelou bez prípravy vyrovnal na 1:1. Slováci cítili šancu a ku koncu riadneho hracieho času mali ešte niekoľko výborných príležitostí na strelenie rozhodujúceho gólu.
Keďže po troch tretinách sa o víťazovi nerozhodlo, prišlo na rad predĺženie. Obaja brankári však chytali spoľahlivo a najmä ich pričinením sa zápas musel rozhodovať až v samostatných nájazdoch.

Záverečná lotéria priniesla góly Ovečkina, Stümpela a Demitru. Práve posledne menovaný nádherným hokejovým kúskom rozhodol o konečnej výhre Slovenska nad Ruskom.

Slovensko - Rusko 2:1 po samostatných nájazdoch