Slovensko preválcovalo Lotyšsko vysoko 6:0

neděle, února 21, 2010 Hokejžurnál.com

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpila na svoj tretí zápas v skupine B proti Lotyšsku v bielych dresoch. Táto farebná kombinácia, priniesla zverencom Jána Filca želaný úspech.

Slovenskí reprezentanti zdolali svojho pobaltského súpera vysoko 6:0. V našej bráne stál rovnako ako v zápase proti Rusom, Jaroslav Halák.

Počas celého zápasu neinkasoval a udržal si po prvý raz čisté konto.

Tento fakt ho radí, medzi elitnú skupinu štyroch gólmanov, ktorí v doterajšom priebehu  olympiády, odchytali zápas bez inkasovaného gólu.

Prvá tretina zápasu bola pevne v rukách Slovákov. Už v tretej minúte úvodného dejstva sa strelecky presadil obranca Edmontonu Oilers Ľubomír Višňovský.  O sedem minút neskôr zvýšil na dva nula Richard Zedník.  Lotyši mali s nátlakovým štýlom hry veľké problémy a v prvej tretine prakticky neohrozili slovenskú bránu.

Dve minúty pred koncom prvej časti zápasu, zvýšil pohodlne na 3:0  Stümpel po ukážkovej prihrávke Žigmunda Pálffyho.

Druhú tretinu Slováci začali rovnako ako skončili prvú. V 22. minúte zápasu sa presadil aj Marián Hossa po krásnej prihrávke Jozefa Stümpela. O ďalšiu minútu neskôr, zvyšoval na 5:0 pre Slovensko Michal Handzuš.

V druhej časti hry sa lotyšskí hokejisti prejavovali sympatickou snahou zmeniť vývoj zápasu aj za jasne nepriaznivého stavu 5:0. Len škoda, že ich snaha často krát prerástla až do  zákerného faulovania.

Z nepochopiteľných dôvodov boli fauly Lotyšov nepotrestané.

Posledný gól do lotyšskej brány dal Ivan Baranka, tri minúty pred záverečnou  sirénou. Slováci vyhrali tento zápas jasne 6:0 aj keď to vôbec nebolo jednoduché víťazstvo. Lotyšskí hokejisti hrali od druhej tretiny zápasu veľmi aktívne a boli nepríjemným súperom.

Najlepším hráčom zápasu bol jednoznačne Jozef Stümpel. Center druhého útoku si do štatistík pripísal jeden gól a dve asistencie. Rovnako úspešne sa darilo aj Michalovi Handzušovi, ktorý si na svoj účet tiež pripísal jeden gól a dve prihrávky.

Veľmi dobrý zápas odohral aj Miroslav Šatan. Napriek svojmu zraneniu dnes v zápase nastúpil a bolo ho výrazne vidieť.  Strieľal, prihrával, bojoval!

Slovensko - Lotyšsko 6:0

Góly: 3. Ľ. Višňovský (Stümpel, Zedník), 10. Zedník (Handzuš, Bartečko), 18. Stümpel (Pálffy), 22. Marián Hossa (Stümpel), 23. Handzuš, 58. Baranka (Handzuš, Štrbák).

Rozhodcovia: Vinnerborg (SWE), O´Halloran (CAN) - Kicha (UKR), Murphy (USA)

Divákov: 16 800

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Zedník, Handzuš, Bartečko - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Radivojevič, Kopecký, Cibák, Šatan

Lotyšsko: Masalskis - K. Redlihs, Skrastinš, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks - Ankipans, Sprukts, Karsums - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - Darzins, Daugavins, M. Redlihs - Berzins, Meija, Shirokovs