O osude zápasu rozhodol Jaromír Jágr

čtvrtek, února 18, 2010 Hokejžurnál.com

Český legendárny útočník Jaromír Jágr sa stal hlavným hrdinom zápasu Česká republika - Slovensko. Stretnutie v ktorom  vyhral český výber nad slovenským 3:1 malo jednu hlavnú postavu.

Hokejista hrajúci v ruskom Omsku sa po dvoch rokoch opäť predstavil na severoamerickom kontinente. Prechod na úžšiu ľadovú plochu mu nerobil problém.

Aj keď v prvej tretine bol po tvrdom ataku pri mantineli otrasený, nakoniec hral ako sa od skutočnej hviezdy čaká. V zápase mal len jednu "čistú šancu", keď sa v druhej tretine sám rútil na Haláka. Jágrovi stačila len jedna  príležitosť a bol z toho gól.

Hovorí sa, že rozdiel medzi excelentným a primerným hokejistom je ten, že excelentný hokejista ma v zápase len jednu šancu a  aj tak dá  dva góly. Primerný hokejista má v zápase štyri príležitosti a nedá ani jeden gól.  V tomto zápase to platilo doslova.

Tretí a rozhodujúci gól bol opäť z hokejky Jaromíra Jágra. Aj keď nie priamo. Jágr štyri sekundy pred koncom druhej tretiny, perfektnou prihrávkou našiel Plekanca a ten zvýšil na konečných 3:1.

Slováci hrali v tomto zápase naozaj veľmi dobre. Mali šance, iskru, ich hra mala myšlienku. Ale český brankár Vokoun, zachytal ako z veľkej knihy. Nie nadarmo patrí medzi elitných brankárov NHL už dlhé roky.

Slovenský gólman Jaroslav Halák sa rovnako nemá začo hanbiť. Podržal svoj tím a bol oporou.

Veľmi príjemným prekvapením bol výkon Mariána Gáboríka. Už to, že vôbec nastúpil v tomto zápase bola veľká údalosť. Pôvodne hrať nemal. Stále ho trápi zranenie nohy.  Počas zápasu to na jeho hre vôbec nebolo vidieť. Hral so sebazaprením a  patril medzi najlepších slovenských hráčov.

Bol to vyrovnaný zápas. Vyhrať mohli Česi rovnako aj Slováci. Po skončení riadneho hracieho času mohla svietiť na "kocke" remíza a nikto, by sa nemohol čudovať.

Olympijské hry - hokej

Česká republika - Slovensko 3:1

Góly: 10. Eliáš (Havlát, Blaťák), 38. Jágr (Červenka), 40. Plekanec (Jágr, Židlický) - 21. Gáborík (Marián Hossa,Pavol Demitra).

Rozhodcovia: Reiber (SUI), Watson, Heyer, Losier (KAN)

Zápas sledovalo: 16 924 divákov

Česká republika: Vokoun - Židlický, Kuba - Polák, Kaberle - Kubina, Hejda - Michálek, Blaťák - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - Michálek, Vašíček, Rolinek

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára - Višňovský, Štrbák - Jurčina, Sekera - Baranka - Marián Hossa , Demitra, Marcel Hossa - Gáborík, Stümpel, Pálffy - Bartečko, Šatan, Handzuš - Zedník, Radivojevič, Kopecký, Cibák