Na mistrovstvích světa by se zákrok Ovečkina pískal ...

pondělí, února 22, 2010 Hokejžurnál.com

Zápas České republiky a Ruska na olympijském turnaji, rozhodl o tom kdo se stal vítězem skupiny B.  Rusové přímo postupují do čtvrtfinále. Česko ještě musí  odehrát zápas s Lotyšskem a až vítězství nad pobaltským soupeřem, mu zaručí postup do čtvrtfinále. 

Nejdiskutovanějším momentem po zápase, byl zákrok Alexandra Ovečkina na Jaromíra Jágra. Po tvrdém střetu, zůstal český útočník  na ledě a Rusové z následné akce strělili třetí gól. Jak sporný moment viděl český kouč Vladimír Růžička? Byl to faul, nebo ne?"Doufali jsme, že zápas s Ruskem vyhrajeme a postoupíme přímo do čtvrtfinále. Rusové využili naše individuální chyby a proto jsme prohráli. Teď  musíme zodpovědně přistoupit k zápasu s Lotyšskem".   
Na otázku, jestli byl atak Ovečkina klíčovým momentem zápasu, Vladimír Růžička odpověděl:  "Já nevím...  Kdyby tohle udělal Ovečkin na mistrovstvích světa, byl by vyloučen. Na olympiádě se to však za faul nepovažovalo. Nevidím žádný důvod, proč by jsem měl k tomu ještě něco říkat.   Zdroj a foto: sport-express.ru