V prvom zápase finále zvíťazili Košice

čtvrtek, dubna 15, 2010 Hokejžurnál.com

Hokejisti Košíc  porazili v prvom finálovom zápase Slovan na jeho ľade vysoko 5:2.

Gólový účet Košíc otvoril už v 66. sekunde zápasu Šachl. Slovan bol rýchlym gólom súpera zaskočený a prvú tretinu nezvládol.  Košice po  prvom rýchlom góle pridali ešte ďalšie dva. V 16. minúte trafil presne Jenčín a o 4. minúty neskôr prekonal Konráda, Bartoš.

Slovan nastúpil do druhej časti zápasu s túžbou zmeniť nepriaznivý stav. Počas celej druhej tretiny, však bratislavskí hráči nenašli recept na skvele chytajúceho Júliusa Hudáčka.   Až v poslednej minúte druhého dejstva,  Slovan skóroval. Presnú strelu, ktorá skončila v košickej bráne vyslal Andrej Nedorost. Stav po druhej tretine bol 1:3.

Úvod tretej tretiny patril domácim hráčom. Slovan bol aktívnejší a zvýšil počet striel na gólmana hostí. Odmena prišla v 49. minúte, keď na 2:3 znížil Kuľha. O pár sekúnd neskôr, sa domáci hráč dopustil faulu a rozhodca nariadil trestné strieľanie.

Dravecký s prehľadom svoj nájazd premenil a Košice viedli nad Slovanom Bratislava 4:2. Slovan sa pokúšal zmeniť vývoj zápasu, ale neúspešne. Tréner Stavjaňa 60. sekúnd pred koncom zápasu, odvolal Konráda z brány.  Slovanu to nepomohlo. Vorel pohodlne skóroval do prázdnej brány a pečatil výhru Košíc na 5:2.

Druhý zápas finálovej série sa odohrá vo štvrtok 15.4 o 17.00 v Bratislave.

Zostavy:

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, S. Hudec, Štajnoch, Sersen, Turunen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, Nedorost, Richard Huna - M. Bakoš, L. Hudáček, Skokan

HC Košice: Hudáček - Tabaček, Huba, Deyl, Šeda, Mikuš, Grman, Homer - Dravecký, Jenčík, Vorel - Huna,  Gron, Bartoš - Šachl, Húževka, Andrašovský - Sýkora, Gmitter, Mertel