Počet profesionálních trenérů mládeže vzrostl na 84

úterý, června 19, 2018 Hokejžurnál.cz
Počet profesionálních trenérů mládeže v menších klubech, financovaných prostřednictvím ČSLH, vzrostl před nadcházející sezónou na 84.


Profesionální trenéři mládeže, financovaní prostřednictvím ČSLH, tak budou od sezóny 2018/19 působit rovněž v BK Havlíčkův Brod, BK Nová Paka, HC Buldoci Neratovice, HC Česká Lípa, HC Draci Bílina, HC Milevsko, HC Orlová, HC Polička, HC Rakovník, HC Skuteč, HC Spartak Uherský Brod, HC Sršni Kutná Hora a v TJ Jiskra Humpolec.


Projekt „Trenér ČSLH do malých klubů“ byl zahájen v lednu 2015. Původně se ho účastnilo 21 klubů, jejichž počet vzrostl na současných 84. Cílem projektu je podpořit základní hokejovou strukturu, umožnit menším klubům, aby se v nich mohli výchově mládeže věnovat profesionální, odborně vzdělaní trenéři, zvýšit a sjednotit metodiku tréninků. Odborníci, financovani prostřednictvím ČSLH, působí v klubu jako hlavní trenéři střediska, vedou přípravky a žákovské kategorie, k jejich povinnostem patří i metodické vedení dalších trenérů, vedení kurzů bruslení pro mateřské a základní školy nebo nábory.Autor: Hokejžurnál.cz
Foto: pojdhrathokej.cz