Čtyři rozhodčí z Čech budou pískat na olympiádě

středa, listopadu 29, 2017 Hokejžurnál.cz

Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila listinu 14ti hlavních a 14ti čárových rozhodčích, nominovaných na mužský olympijský turnaj v Pchjongčchangu. Z českých rozhodčích byli nominováni hlavní rozhodčí Jan Hribik s Antonínem Jeřábkem a čároví Vít Lederer s Miroslavem Lhotským.


 Podruhé se tak na olympijském turnaji představí Antonín Jeřábek, účastník turnaje v Soči, zatímco Jan Hribik, Vít Lederer a Miroslav Lhotský budou na olympiádě debutovat. V ženské části turnaje nebude chybět čárová rozhodčí Zuzana Svobodová, která již rozhodovala na olympijských hrách v Soči.

Na nominační listině pro mužský turnaj figurují rozhodčí z 10ti zemí. Česká rozhodcovská škola, která je v zahraničí velmi uznávaná, má jako tradičně mezi nominovanými početné zastoupení – nejvíce rozhodčích bylo pro mužský turnaj povoláno z České republiky, Finska, Ruska a Švýcarska (4), 3 rozhodčí vyšlou na olympijský turnaj Kanada, Spojené státy a Švédsko.Nominační listina

Hlavní rozhodčí
Jan Hribik (Česká republika), Antonín Jeřábek (Česká republika), Aleksi Rantala (Finsko), Anssi Salonen (Finsko), Oliver Gouin (Kanada), Brett Iverson (Kanada), Mark Lemelin (Rakousko), Roman Gofman (Rusko), Konstantin Olenin (Rusko), Daniel Stricker (Švýcarsko), Tobias Wehrli (Švýcarsko), Jozef Kubuš (Slovensko), Linus Ohlund (Švédsko), Timothy Mayer (USA).Čároví rozhodčí
Vít Lederer (Česká republika), Miroslav Lhotský (Česká republika), Hannu Sormunen (Finsko), Sakari Suominen (Finsko), Nathan Vanoosten (Kanada), Lukas Kohlmüller (Německo), Gleb Lazarev (Rusko), Alexander Otmachov (Rusko), Nicolas Fluri (Švýcarsko), Roman Kaderli (Švýcarsko), Jimmy Dahmen (Švédsko), Henrik Pihlblad (Švédsko), Fraser McIntyre (USA), Judson Ritter (USA).