Spartu Praha koupil Petr Bříza!

pátek, srpna 19, 2016 Hokejžurnál.cz
Současný předseda představenstva bývalý brankář Petr Bříza se stal novým majitelem hokejového klubu HC Sparta Praha. Sportovní holding Praha ovládal hokejový klub od roku 2012. Informace o prodeji publikoval oficiální web holešovického klubu.Za období, kdy Sportovní holding Praha vlastnil Spartu, došlo ke stabilizaci této tradiční značky a jednoho z nejznámějších českých hokejových klubů, který je po všech stránkách uznávaným a respektovaným v Čechách i zahraničí. Navíc si loňským úspěšným přesunem do O2 areny zajistila Sparta podmínky pro další rozvoj své značky.

„Zhruba před rokem jsem od současných majitelů obdržel informaci, že se postupně chtějí stáhnout z veřejného života a svého akcionářského angažmá ve společnosti HC Sparta Praha. Z pozice předsedy představenstva jsem tuto situaci v posledních měsících intenzivně řešil. Při aktuální znalosti všech detailů fungování a financování celé společnosti jsem se nakonec rozhodl, převzít Spartu jako její nový vlastník. Sparta tímto krokem zcela opouští struktury Sportovního holdingu Praha,“ říká Petr Bříza.

„Jednání o prodeji klubu byla samozřejmě dlouhodobá. Abych mohl realizovat tuto transakci, zajistil jsem pro ni privátní financování. Potěšilo mě, že jsem se mohl opřít o velmi pozitivní reakce a podporu klíčových partnerů. A navíc se nám v tomto období podařilo uzavřít nová strategická partnerství, která Spartě dodají po loňském přesunu do O2 areny další výrazný nárůst finanční stability. O těchto krocích budeme veřejnost podrobně informovat v rámci předsezonní tiskové konference, která se uskuteční 1. září,“ pokračuje nový sparťanský majitel.

„Moje majitelská vize se nemění od té, kterou jsem zastával jako generální manažer a poté předseda představenstva klubu. Naším cílem bude i nadále rozvoj klubu jak po sportovní, tak i společenské stránce. Viditelným rozdílem je fakt, že za Spartou v této chvíli vlastnicky nestojí žádná velká obchodní společnost. Sparta je unikátním a tradičním reprezentantem nejen Prahy, ale i České republiky a zaslouží si odpovídající podporu, která bude pro každoroční naplňování rozpočtu v této chvíli ještě více nezbytná. Ekonomická a sportovní síla Sparty se bude přirozeně odvíjet od ochoty partnerů, ale i fanoušků podporovat ‚svůj klub‘. Nebráním se ani případným smysluplným jednáním o vstupu možných spoluinvestorů do klubu,“ okomentoval Petr Bříza, majitel HC Sparta Praha, změnu ve vlastnické struktuře pro oficiální web klubu.


Autor: Hokejžurnál.cz
Foto a zdroj: hcsparta.cz