Aké budú ciele Slovana Bratislava v budúcej sezóne KHL?

úterý, března 12, 2013 Hokejžurnál.com

Rostislav Čada už hľadá nových hráčov
Tréner Slovana Bratislava Rostislav Čada pracuje aj po sezóne. Práve v tomto čase pozorne sleduje všetky európske hokejové súťaže. Vrcholí play-off. Trenér Čada pozorne sleduje hráčov a uvažuje nad tým, ktorí z nich by mohli v budúcej sezóne posilniť Slovan Bratislava. 

 

Budú budúcom ročníku osnovou tímu opäť hokejisti zo Slovenska?
"Sme slovenský klub a mali by sme, chceme a ja si trúfam povedať, že musíme stavať na slovenských hokejistoch, ktorí v Slovane budú chcieť hrať. Vždy hovorím, že ten kto tu chce naozaj hrať, tak  ten sa s klubom dohodne. Jasnú prioritu majú slovenskí hráči.  Nechcem z tímu urobiť medzinárodnú skupinu. Na druhej strane je dnes úplne bežné a prirodzené, že kluby majú v tíme legionárov. Ak chce mať mužstvo silu musí mať na niektorých postoch aj  kvalitných hráčov zo zahraničia. Musíme sa pozrieť na naše možnosti a na základe toho skvalitniť náš tím".


 

Pán tréner ako by ste zhodnotili premiérovú sezónu Slovana Bratislava v KHL?
"Prvú sezónu sme zvládli. Bola úspešná. Ale v budúcej sezóne budú požiadavky okolia väčšie. Musíme sa na to pripraviť. V Kontinentálnej hokejovej lige sme účinkovali prvý rok. Hrali sme v nej veľmi úspešne. O play-off sa bojovalo do posledného kola. My sme si účasť v ňom vybojovali sami. Nikto nám nepomohol. Bohužiaľ v prvom kole vyraďovacích bojov  sme narazili na Dynamo Moskva. Tento tím patrí medzi najlepšie v KHL. Nie náhodou vyhral v minulom ročníku Gagarinov pohár".

 

V čom bol základ úspechu?
"Sezónu sme začali veľmi skromne a to je správne. Zišla sa tu partia poctivých a pracovitých bojovníkov. Chalani mali veľkú motiváciu a profesionálny prístup. Mužstvo celú dobu veľmi dobre pracovalo. Nebol deň kedy by hráči na tréningu alebo v zápase neodviedli sto percent. A práve na týchto základoch sme budovali náš tím. Hráčom som povedal: Pokiaľ budete počas celej sezóny pracovať tvrdo a zodpovedne, tak vám garantujem, že postúpime do play-off. Som rád, že tieto slová sa potvrdili".Hráči o Vás hovoria ako o náročnom trénerovi...
"Som náročný tréner, pretože len nároční ľudia, ktorí sú dobre pripravení môžu splniť očakávania, ktoré sú na ich prácu kladené. V profesionálnom športe, obzvlášť v takej súťaži ako KHL sa očakáva výsledok v každej situácii".

 
Čo dokážete svojim zverencom odpustiť a čo naopak nie?
"Hokejovým trénerom som už dlhé roky. Dokážem rozoznať, kedy je potrebné byť k hráčovi náročný, priamy a dôsledný. Nikdy nedopúšťam lenivosť a nepodriadenie sa záujmom kolektívu. Na druhej strane mám pochopenie, keď má hráč rodinným alebo osobný problém. Vtedy mu treba pomôcť".

 

Aké budú vaše ciele v budúcej sezóne 2013/14?
"Stále treba byť skromný. Hlavným cieľom v budúcej sezóne bude opäť postup do play-off.  Až potom na základe stavu mužstva a našich možností sa môžeme vyjadrovať k ďalším úlohám a cieľom. V žiadnom prípade dnes nepoviem, že tento rok sme postúpili do prvého kola play-off  a budúci rok musíme ísť ďalej. Bolo by to z mojej strany neseriózne a neprofesionálne".


Na tlačovkách v Rusku pomáha trénerovi Čadovi tlmočníčka


Foto: Dynamo.ru