Jakub Petružálek: Slovan tlačí prvú tretinu potom nemajú silu

pondělí, února 25, 2013 Hokejžurnál.com

Jakub Petružálek strelil v troch zápasoch štyri góly
Český reprezentant Jakub Petružálek je momentálne najproduktívnejší hráč v play-off KHL. Aj jeho zásluhou vedie moskovské Dynamo nad Slovanom Bratislava už 3:0 na zápasy. Belasí sú už len jednu prehru od vyradenia. Jakub Petružálek v našom rozhovore potvrdil, že taký ľahký priebeh play-off série neočakával.

V série vediete už 3:0 na zápasy. Čo očakávate od zajtrajšieho stretnutia v ktorom už môžete definitívne rozhodnúť o postupe do druhého kola play-off?
Vieme, že to zajtra nebude ľahké. Oni dokážu tlačiť hlavne v prvej tretine. Potom im väčšinou odchádzajú sily. Bude to náročný duel ale zajtra chceme rozhodnúť.

Rozhodla o výsledku druhá tretina?
Presne tak. Rozhodujúca bola druhá časť hry, keď sme z 0:2 otočili na 4:2. Máme skúsený tím, ktorý ani za nepriaznivého stavu nevešia hlavy. V druhej tretine sme z minima vyťažili maximum. Som rád, že náš tím „šlape“ na plno aj za stavu keď prehrávame. Dôležité je, že nič nevypustíme. Dnes to bolo vidieť. Sopin dál gól v podstate z ničoho. V tom momente Slovan klesol a my sme sa dostali do laufu“.

Počas všetkých troch zápasov v strednom pásme nešpekulujete. Do útočnej tretiny Slovana sa dostávate jednoducho. Nahodením puku na zadný mantinel. Je to taktika, ktorú stanovil tréner Znaroks?
Áno je to náš systém. Hráme tak hlavne preto, aby nás neprečíslili a neušli nám do brejku traja na dvoch. Dávame si pozor, aby sme nestrácali puky v strednom pásme. Dnešný hokej je práve o tom, kto stratí viac pukov v strednej zóne. Chceme hádzať puky za ich obrancov a potom tých „bekov“ okamžite napádať v ich pásme a za bránou. Nie všetci obrancovia Slovana sú na toľko kompaktní, aby sa s tým tlakom našich napádajúcich hráčov vyrovnali

Očakávali ste pred sériou so Slovanom  Bratislava, že sa tak ľahko dostanete do vedenia 3:0 na zápasy?
 Pred sériou sme vôbec nečakali, že vyhráme  tri zápasy po sebe. Ale to neznižuje kvalitu Slovana Bratislava. Už len to, že dokázali postúpiť do play-off zo šiesteho miesta je veľký úspech. Za to majú hráči Slovana môj veľký obdiv. Netreba zabúdať , že to dokázali s minimálnym rozpočtom a v tíme nemajú žiadne veľké hviezdy ako má napríklad Petrohrad alebo Kazaň. Ešte raz poviem, klobúk dolu.

Po prestupe z Amuru Chabarovsk do Dynama Moskva ste v základnej časti KHL odohrali za Dynamo 10 zápasov v nich ste zaznamenali len jeden kanadský bod za prihrávku. Momentálne ste najproduktívnejší hráč v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy. V troch zápasoch ste získali 6 kanadských bodov za 4 góly a 2 asistencie. Čomu možno pripísať zvýšenú produktivitu?
Všetko sa odvíja od toho koľko dostane minút na ľade a či hráte presilovky. V Amure Chabarovsk som hral priemerne 21 minút za zápas plus presilovky. Po príchode do Dynama Moskva som dostal 12 minút a na presilovky som nechodil. Teraz v play-off dostávam viac času a chodím na ľad aj počas presiloviek. Takže mám možnosť „urobiť“ bod až dva na zápas.