Alexej Jaškin: Rosťa Čada je priamy a čestný človek

neděle, srpna 05, 2012 Hokejžurnál.com


Alexej Jaškin hrával dlhé roky za Vsetín

Bývalý hokejista Vsetína, niekoľkonásobný majster českej extraligy Alexej Jaškin je novým športovým riaditeľom Slovana Bratislava. O tom, aké má Slovan ciele, kto bude tvoriť kostru mužstva a aké sú finančné možnosti  belasých sa Alexej Jaškin porozprával s redaktormi oficiálnej stránky KHL. My vám prinášame najzaujímavejšie pasáže z rozhovoru. O trénerovi 

Myslím si, že Rosťa je v prvom rade úspešný tréner, ktorý  dosiahol vo svoje kariére úctyhodné výsledky. Je to priamy a čestný človek. 


O kostre mužstva


Náš tím sa nachádza v Bratislave v hlavnom meste Slovenskej republiky. Je teda úplne jasné, že mužstvo budeme stavať na slovenských hráčoch.  V prípade potreby ich doplníme cudzincami. Základ týmu tvoria Slováci. Aj pre našich fanúšikov, to tak bude lepšie, dokážu sa potom lepšie stotožniť s hráčmi a tímom. Šancu dostanú mladí hokejisti, ktorí majú perspektívu. Skúsenosti, ktoré nadobudnú v zápasoch KHL potom môžu zúročiť aj v slovenskej reprezentácii.  O Pálffym a Šatanovi

Rokujeme s Pálffym aj  so Šatanom. Rozhovory pokračujú. Samozrejme, že by sme boli radi, ak sa stali súčasťou nášho tímu. Nezáleží všetko len od nás. Obaja hráči majú aj iné ponuky. Konečné rozhodnutie závisí od nich. Oni sa rozhodnú kde budú hrať.O príchode ruských hokejistov 

Ak, by sme mali podpísať zmluvu s ruským hokejistom, tak potom, by to musel byť veľmi kvalitný hokejista. Skutočná hviezda. V tom prípade sme však limitovaný naším rozpočtom. Nemáme taký rozpočet, aby sme mohli konkurovať ruským klubom.O rozpočte

Náš rozpočet je skromnejší. Ruské mužstvá disponujú  niekoľkonásobne väčšími rozpočtami ako my. Sme si toho vedomí a preto vsádzame na kolektív a súdržnosť. Chceme v KHL zastávať dôstojnú úlohu. Samozrejme na začiatku nebude skákať vysoko. Nebudeme si pred sebou stavať nereálne ciele, ktoré nemôžeme splniť. Ak sa nám podarí postúpiť do play-off, budeme veľmi spokojní.

  
  Foto: hc-vsetin.cz