HC Košice nový majster slovenskej extraligy

sobota, dubna 24, 2010 Hokejžurnál.com

Pred  finále bol jasným favoritom Slovan.  Ale  Košice  nakoniec dokázali obhájiť titul.

Finálovú sériu  ukončili v  na domácom ľade  v šiestom zápase, ktorý vyhrali 5:2.   Tím trénera Rostislava Čadu sa, po ťažkej sezóne raduje z majstrovského titulu.

Šieste  finálové stretnutie  začali obe mužstvá opatrne.  Pozorná obrana a čakanie na chybu súpera to bol obrázok hry v úvodných minútach. Prvá tretina skončila bez gólu 0:0.

Presnej strely, ktorá skončila za Rybárovým chrbtom sa domáci fanúšikovia dočkali až v polovici zápasu. Úspešným strelcom bol Dravecký.  Košičania sa z vedenia 1:0 dlho neradovali.  Na 1:1 vyrovnal Slovan o tri minúty. Individuálny prienik Lipianskeho nakoniec paradoxne zakončil Andraščovský. Domáci hráč v snahe  z blokovať prihrávku, zasiahol puk tak nešťastne, že sám nasmeroval puk za Hudáčkov chrbát. Vlastný gól domácich hráčov nepoložil na lopatky. Dokonca druhej tretiny, ešte dokázali streliť jeden gól. Nechytateľnú strelu vyslal Andrašovský a Rybár kapituloval. Košice po druhej tretine vyhrávali nad Slovanom 2:1

Tretiu tretinu začal Slovan výborne. Po piatich minútach hry vyrovnal na 2:2 Róbert Huna. Vyrovnávajúci gól domácich hráčov na ceste za titulom nezastavil.  O štyri minúty po vyrovnávajúcom  góle sa spustila košická gólová lavína. Za šesť minút dokázali Šachl, Bratoš a Dravecký rozhodnúť o osude zápasu. Košice jednoznačne prestrielali Slovan 5:2 a tešili sa z majstrovského titulu.

HC Košice: Hudáček - Michal Grman, Tabaček, Deyl, Šeda, Slimák, Homer - Huna, Gron, Bartoš - Šachl, Húževka, Andrašovský - Dravecký, Jenčík, Vorel - Gmitter, Marcel Baláž,  Sýkora.

Slovan Bratislava: Rybár - Kováčik, Turunen, Štajnoch, Sersen, Bohunický,  Hudec, Tesařík - Kuľha, Hujsa, Richard Huna - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna,  Nedorost, Demel - Skokan.