Šok! Zürich porazil Chicago Blackhawks

úterý, září 29, 2009 Karel Vorlíček

Dvaja Slováci, ktorí obliekajú dres levov z Zürichu, dnes zažili svoj veľký a nezabudnuteľný večer. Útočník Sejna a obranca Suchý, prispeli svojim perfektným výkonom k senzačnému víťazstvu vo Victoria Cupe. Pohár pre najlepšie mužstvo na svete získali hráči švajčiarskeho celku Zürich Lions. Potom čo porazili tím z NHL Chicago Blackhawks!

Súboj jastrabov z NHL a levov zo švajčiarskej ligy mal byť podľa všetkých očakávaní len hrou mačky s myšou. Chicago Blackhawks včera porazilo švajčiarsky tím HC Davos vysoko 9:2. (Záznam tohto zápasu si môžete pozrieť TU) Podobný priebeh stretnutia sa očakával aj dnes.

Zürich Lions dnes večer na prekvapenie všetkých vypálil Chicagu rybník. Víťaz európskej ligy majstrov porazil Chicago 2:1. Jastraby sa ujali vedenia už v siedmej minúte zápasu po presnom zásahu Barkera. O šesť minút neskôr, Zürich vyrovnal po peknej individuálnej akcii Bärtschiho. V druhej tretine aj napriek veľkému tlaku Chicaga Blackhawks strelili Švajčiari gól. Stav na 2:1 pre domácich, zariadil Grauwiler.

Hokejisti Chicago Blackhawks boli priebehom zápasu značne zaskočení. Vyvíjali enormný tlak, ale fínsky brankár v drese ZSC Ari Sulander, držal svojich nad vodou.

Pár minút pred koncom zápasu, mali domáci hráči, dokonca aj možnosti zvýšiť skóre. Brankár Chicago Blackhawks Christobal Huet bol však bezchybný. Zaskvel sa najmä pri trestnom strieľaní Bärtschiho. Ten si mohol pripísať na svoje konto druhý gól v zápase.

Druhú veľkú šancu zvýšiť stav na 3:1 mali domáci pri power-play Chicaga. Gól nedali, ale ubránili cenné a šokujúce víťazstvo 2:1.

Cenu pre najlepšieho hráča zápasu si prevzal útočník Zürichu Lions Patrik Bärtschi.

Trofej určená pre najlepšie mužstvo na svete je šokujúco v rukách hráčov Zürichu Lions.

Peter Sejna aj Radoslav Suchý sa môžu pýšiť primátom – víťazi Victoria Cupu.