Július Šupler: Potrebujeme nahradiť Marcela Hossu

středa, července 29, 2009 Pavol Čislikovský

Július Šupler, ktorý bol aj v minulom ročníku hlavným trénerom Dynama Riga sa už teraz pripravuje na novú sezónu.

Tím z hlavného mesta Lotyšska patril k najväčším prekvapeniam minulého ročníka kontinentálnej ligy. Zverenci Júliusa Šuplera skončili po základnej časti na šestnástom mieste a postúpili do play-off. Tam ich vyradil Avagard Omsk.

"Pred začiatkom sezóny sa potrebujeme posilniť o jedného obrancu a brankára". Povedal pred pár dňami ruským novinárom Július Šupler. Vedenie klubu zareagovalo na trénerovu požiadavku naozaj promptne. Do Rigy prišiel český brankár Martin Prusek a dvaja obrancovia Sergej Durdin a Maris Iasi.

"S návratom Martina Pruska do nášho tímu som veľmi spokojný. Jedná sa o prvotriedneho brankára. O tom nás presvedčil už počas minulej sezóny". Potešil z návratu českého gólmana, Šupler.

Marcel Hossa, ktorý bol v minulej sezóne najlepším strelcom Rigy, mužstvo po sezóne opustil. Riga zatiaľ nezískala plnohodnotnú náhradu.

"Potrebujeme do nášho tímu získať strelca. Ten nám zatiaľ chýba. Mali sme vytypovaných 5-6 hráčov z NHL. Ale všetci z nich už medzi časom podpísali zmluvy s klubmi NHL. Uvidíme, koho sa nám podarí získať. Zatiaľ máme čas. Doplniť mužstvo o kvalitného útočníka môžeme aj septembri, alebo októbri".

Dynamo Riga a Dynamo Minsk ako dva neruské tímy KHL majú právo, mať vo svojom tíme, neobmedzený počet legionárov. Riga túto výhodu zatiaľ naplno nevyužila. Vo svojich radoch má štyroch legionárov. Jedného Čecha a troch hráčov zo Severnej Ameriky.

"Samozrejme od legionárov očakávame, že budú patriť k lídrom tímu. Je to aj veľká škola pre mladých lotyšských hráčov. Od legionárov sa môžu veľa naučiť a hokejovo napredovať. Pre náš tím je však dôležité pracovať najmä s lotyšskými hráčmi. V budúcnosti z toho bude ťažiť hlavne lotyšská reprezentácia. Na tohtoročných majstrovstvách sveta bolo v tíme Lotyšska až 14 hráčov Dynama Riga. Je to skvelá vizitka pre náš tím. Lotyši obsadili na šampionáte pekné siedme miesto. Ukázalo sa, že pôsobenie Dynama v KHL je prospešné". Uviedol Július Šupler.

Riga hlavné mesto Lotyšska je považovaná za jedno z najkrajších miest v KHL. Mesto, ktoré má 730 tisíc obyvateľov sa v hokejom svete preslávilo najmä fantastickým publikom. Potvrdzuje to aj slovenský tréner.

"Prešiel som s hokejom veľký kus sveta, pôsobil som v Európe aj USA a poviem vám jedno, Riga má najlepších fanúšikov v KHL. Dovolím si tvrdiť, že dokonca najlepších na svete. Takú atmosféru akú dokážu vytvoriť naši fanúšikovia som ešte na žiadnom štadióne nezažil. Chcel by som im za ich podporu poďakovať. Celému tímu to veľmi pomáha. Vieme, že nás budú vždy podporovať. Sú s nami stále a fandia nám. Bez ohľadu nato či sa nám darí, alebo nie".

Zdroj a foto: dinamoriga.eu