čtvrtek, února 15, 2018 Hokejžurnál.cz

Slováci se postarali o první šok hokejového turnaje OH, když porazili ruský olympijský výběr 3:2.

Slováci měli špatný vstup do zápasu, když už v 5. minutě prohrávali 0:2.

V závěru druhé třetiny však vyrovnali na 2:2 a v 49. minutě vstřelil obránce Peter Čerešňák vítězný gól svého týmu.

Branky: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) - 3. Prochorkin (Gavrikov, Vojnov), 5. Kaprizov (Gusev)

Slovensko: Konrád - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Ďaloga, Valach - Kudrna, Surový, Nagy - Bakoš, Bubela, Haščák - Paulovič, Krištof, Ölvecký - Lamper, Marcinko, Cingel - Hovorka. Trenér: Craig Ramsay.

OSR: Košečkin - Gavrikov, Vojnov, Marčenko, Nestěrov, Zub, Zubarev, Kiselevič - Mozjakin, Dacjuk, Kovalčuk - Kaprizov, Šipačov, N. Gusev - Barabanov, Prochorkin, Širokov - Tělegin, Andronov, Kalinin - Grigorenko. Trenér: Oleg Znarok.

Slováci nastoupí na další zápas v pátek o 4.10 SEČ proti týmu USA. Rusové budou hrát ve stejný den o 8.40 proti Slovinsku.

Autor: Hokejžurnál.cz