Česko porazilo Kanadu 3:2 po s.n

sobota, února 17, 2018 Hokejžurnál.cz

Češi zvítězili i ve svém druhém utkání na ZOH v Pjongčangu, když v zápase A-skupiny zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech.

Kanada vstoupila do zápasu velmi dobře, už v 2. minutě se ujala vedení 1:0  po góle Masona Raymonda v přesilové hře.

O pět minut později se podařilo vyrovnat po přesném zásahu Dominika Kubalíka,

Kanada nakonec v úvodní třetině střelila i druhý gól,  když se prosadil Rene Bourque. Češi se dotáhli na Kanadu hned v úvodu druhé části hry gólem Michala Jordána. V prodloužení se ani jednomu mužstvu skórovat nepodařilo.
V samostatných nájezdech rozhodl o českém vítězství Jan Kovář.

Česká reprezentace je s pěti body na čele skupiny a na svůj třetí duel základní části nastoupí v neděli o 8.40 h. proti Švýcarsku.

Kanada - Česko 2:3 pp a sn
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Branky: 2. Raymond (Vey, Gragnani), 14. Bourque (Noreau, Brule) – 7. Kubalík, 21. Jordán (Birner, Horák), rozh. nájazd Kovář.

Kanada: Scrivens – Lee, Robinson, Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliott – Bourque, Brule, Roy – Raymond, Kelly, Thomas – Wolski, Ebbett, Kozun – Klinkhammer, O'Dell, Lapierre – Vey

Česko: Francouz – Polášek, Nakládal, Kolář, Mozík, Jordán, Kundrátek, Němec – Kubalík, Kovář, Erat – Červenka, Mertl, Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Zohorna.

Autor: Hokejžurnál.cz