Jaký bude program Tipsport extraligy?

sobota, září 09, 2017 Hokejžurnál.cz

Nejvyšší hokejová soutěž v České republice, Tipsport extraliga, zahájila pětadvacátý ročník, poprvé se hrála v sezóně 1993/94.

Celkem se v ní zatím představilo čtyřiadvacet klubů, z nichž polovina získala titul (Vsetín 6, Sparta Praha 4, Pardubice 3, Slavia Praha a Zlín 2, Brno, Karlovy Vary, Liberec, Litvínov, Olomouc, Plzeň a Třinec 1) a deset vyhrálo základní část (Sparta Praha a Vsetín 5, Liberec 4, Pardubice, Třinec a Zlín 2, České Budějovice, Kladno, Plzeň a Slavia Praha 1).

Výkonný výbor ČSLH udělil licenci všem čtrnácti klubům, které si účast vybojovaly sportovní cestou a splnily předepsané podmínky. Výjimka z licenčního řádu, týkající se kapacity stadiónu a počtu míst k sezení, byla udělena BK Mladá Boleslav, výjimku, týkající se počtu míst k sezení, získaly HC Dukla Jihlava a HC Verva Litvínov.

11. až 17. prosince 2017 při Channel One Cupu a

9. až 25. února 2018 při zimních olympijských hrách.

Titul mistrů České republiky a Pohár T. G. Masaryka obhajují hokejisté Komety Brno, prvenství v základní části a Pohár prezidenta ČSLH Bílí Tygři Liberec. Staronovým účastníkem soutěže je HC Dukla Jihlava, která hrála extraligu naposledy před dvanácti lety, v sezóně 2004/05.

Autor: Hokejžurnál.cz