pondělí, září 19, 2016 Hokejžurnál.cz

Výběr troch korunek v prvním zápase na Světovém poháru porazil ruskou reprezentaci 2:1. Švédové se ujali vedení v druhé části hry po gólech  Landeskoga v 31. minutě a Hedmana, který upravil na 2:0 o dvě minuty po prvním švédském zásahu. Rusové během power-play znížili na 2:1 gólem Ovečkina. Ten střelil i vyrovnávající gól sedm vteřin před koncem zápasu, ale rozhodčí ho za dosažení rukou neuznali. Švédsko tak porazilo Rusko 2:1.

Švédsko - Rusko 2:1

(0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 31. Landeskog (E. Karlsson, Nicklas Bäckström), 33. Hedman (Hagelin, H. Sedin) - 60. Ovečkin (Malkin, Daciuk)

Sestavy:

Švédsko: Markström - Straalman, Hedman, N. Hjalmarsson, Ekman-Larsson, E. Karlsson, Ekholm - L. Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hörnqvist, Nicklas Bäckström, F. Forsberg - M. Backlund, Söderberg, Landeskog - Silfverberg, Krüger, Hagelin

Rusko: Bobrovskij - Zajcev, Orlov, Jemelin, A. Markov, Marčenko, D. Kulikov - Kučerov, Dacjuk, Ovečkin - Tarasenko, Malkin, N. Kuľomin - Kuznecov, Anisimov, Telegin - Dadonov, Šipačov, Panarin

Autor: Hokejžurnál.cz