Síň slávy českého hokeje otevřela novou expozici: Ligové dynastie

pátek, září 11, 2015 Hokejžurnál.cz

Před zahájením nového ročníku Tipsport extraligy byla v Síni slávy českého hokeje slavnostně otevřena expozice „Ligové dynastie“, věnovaná neúspěšnějším klubům v historii nejvyšší domácí soutěže.

Vlastní vitrínu získalo v Síni slávy všech sedm klubů, které získaly šest nebo více mistrovských titulů:

Dukla Jihlava (1967–1972, 1974, 1982–1985, 1991),

Kometa Brno (1955–1958, 1960–1966),

HC Sparta Praha (1953–1954, 1990, 1993, 2000, 2002, 2006–2007),

Pardubice (1973, 1987, 1989, 2005, 2010, 2012),

Kladno (1959, 1975–1978, 1980),

LTC Praha (1937–1938, 1946–1949) a Vsetín (1995–1999, 2001).

Expozice „Ligové dynastie“ nabízí návštěvníkům skutečné unikáty – například sbírku všech dvaadvaceti zlatých medailí pro vítěze české extraligy, sbírku všech jedenácti mistrovských medailí, které vybojovala Kometa Brno, originál putovního Poháru Tomáše Garrigue Masaryka pro předválečného mistra ligy, originál plakety, kterou získal v sezóně 1938/39 mistrovský LTC Praha nebo poslední federální pohár, který vyhrála v sezóně 1992/93 HC Sparta Praha. Pochopitelně nechybí ani historické dresy, řada dalších trofejí, unikátní fotografie a videomateriál.

Autor: Hokejžurnál.cz