Jaromír Jágr: Mali sme šťastie a Pavelec chytal výborne

neděle, května 15, 2011 Hokejžurnál.com

Jaromír  Jágr strelil USA tri góly
Vo veku tridsaťdeväť rokov, strelil svoj prvý hattrick v reprezentačnom drese. Tri góly v americkej sieti z hokejky Jaromíra Jágra, zabezpečili Česku, postup do semifinále majstrovstiev sveta.

Jaromír Jágr, bol ozdobou zápasu. Na ľade dominoval a zaslúžene si užíval ovácie divákov. Česi, porazili USA hladko 4:0.

Jaromír Jágr napriek tomu, hodnotí zápas triezvym pohľadom. "Nehrali sme dobre, mali sme veľké šťastie. Vďakabohu, že náš brankár Ondra Pavelec chytal tak výborne. Hlavne v prvej tretine, mal niekoľko fantastických zákrokov. Američania boli rýchlejší, lepšie korčuľovali a mali viac šancí. My sme pôsobili ospalým dojmom.  Chýbal nám pohyb. Šampionát je dlhý, hrá sa dosť zápasov v krátkej dobe.

Nemáme veľa času na odpočinok. Je to v nohách. Dnes sme ich mali ťažké. Niekedy sa nohy chytia v druhej tretine, niekedy vôbec. Som rád, že sme do zvládli. Američania v tomto zápase, bežali maratón, ale ich chybou bolo, že šprintovali prvých desať kilometrov. My sme dnes nehrali extra dobre, ale som rád, že sme vyhrali a postúpili do semifinále. Boli sme dosť unavení a korčuľovali sme menej ako v predchádzajúci zápasoch. Neviem čím to bolo. Možno to bola psychika". Povedal po zápase pre server idnes.cz legendárny Jaromír Jágr.