Ruský charakter so srdcom leva

pátek, ledna 07, 2011 Hokejžurnál.com

Včera boli v Rusku pravoslávne Vianoce a ruskí juniorskí hokejisti, vyhrali zlatú medailu. Krajší darček k Vianociam si hokejová veľmoc ani nemohla želať. Zázračný príbeh so zlatým koncom pre bojovníkov s levím srdcom. Takto opisujú finálový zápas kanadskí novinári.

To, čo predviedli mladí Rusi na ľade je naozaj malý zázrak. Po druhej tretine, vyhrávala Kanada nad Ruskom už 3:0 a osemnásť tisíc fanúšikov očakávalo, že Kanadu delí od zlata iba dvadsať minút. Rusi sa nevzdali. Do tretej tretiny nastúpili s neuveriteľnou túžbou otočiť zápas a nakoniec sa im to podarilo.

Rusko senzačne porazilo Kanadu 5:3. Behom jednej tretiny, dali Rusi, hviezdami nabitej Kanade päť gólov. Gólovú smršť,  načali v 43. minúte zápasu najprv Panarin s Kicynom. O päť minút sa pridal Karacenko a stav bol vyrovnaný. Rozbehnutý ruský rýchlik, ale pokračoval v ceste za zlatom. V 56. minúte na 4:3 upravil Panarin a o konečnom výsledku, rozhodol minútu pred koncom Drurešenský.

O ruských hokejistoch je známe, že sú nesmierne talentovaní, ale často sa im  vytýka, že  nehrajú  ako tím a myslia, len na svoj výkon. V juniorskej kategórii, kde ich sledujú skauti z NHL, to platí dvojnásobne.

V čom je základ zázračného víťazstva Rusov? Tréner Bragin, to komentoval stručne: "Ukázali sme náš skutočný ruský charakter, nevzdali sme sa!"