V zápase Nemecka a Švajčiarska sa pobili aj tréneri

pátek, května 21, 2010 Hokejžurnál.com

Dnes sa vo štvrťfinálových bojoch rozhodlo o tom, ktoré mužstvá postúpili do semifinále svetového šampionátu a ktoré poletia domov.

Prvú dvojicu tvorili Fíni a Česi. Severania sa ujali vedenia 1:0 už v prvej minúte zápasu. Stretnutie bolo aj po rýchlom strelenom góle Fínov vyrovnané. Šance boli na oboch stranách. České národné mužstvo sa vytúženého gólu na 1:1 dočkalo až v tretej tretine. Úspešným strelcom bol obranca Blaťák. V predĺžení gól  nepadol a na rad museli prísť samostatné nájazdy. O výhre Českej republiky nakoniec rozhodol Jan Marek.

Druhý štvrťfinálový zápas, bol v réžii Dánov a Švédov. Tri korunky boli jasným favoritom stretnutia a svoju pozíciu aj potvrdili. Dánov zdolali 4:2. Dánska hokejová reprezentácia aj napriek prehre vo štvrťfinále, dosiahla na tohtoročných majstrovstvách sveta, najúspešnejší výsledok vo svojej hokejovej histórii.

Večerný zápas medzi Kanadou a Ruskom sa podľa očakávaní stal šlágrom dnešného dňa. Rusi mali o motiváciu navyše postarané. Práve Kanada ich predsa vyradila vo štvrťfinále olympijských hier vo Vancouveri. Hokejisti na čele s Alexandrom Ovečkinom chytali Severoameričanom vendetu.  Tá nakoniec vyšla podľa plánu. Rusko porazilo Kanadu 5:2 a s prehľadom postúpilo do semifinále.

Druhý večerný zápas sa odohral medzi domácim Nemeckom a Švajčiarskom. Stretnutie nemalo jasného favorita a tak sa dal očakávať vyrovnaný priebeh zápasu. O výhre Nemecka rozhodol len jeden gól. Domáci hráči porazili Švajčiarov 1:0. Zápas susedných  krajín mal nechutný koniec. Strhla sa hromadná bitka do ktorej sa okrem všetkých hráčov na oboch stranách zapojili aj obaja reprezentační tréneri.

V semifinále proti sebe nastúpia Rusko a Nemecko. Druhú dvojicu tvoria Švédi a Česi.