Dáni šokovali svet

sobota, května 15, 2010 Hokejžurnál.com

Prvé zápasy osemfinálových skupinách už poznajú svojich víťazov. Slovensko včera nastúpilo proti Dánsku a prvá tretina bola ako z hororu. Slováci ju absolútne nezvládli a prehrali ju šokujúco 0:6!
Počas nasledujúcich dvoch tretín sa stav zápasu už nezmenil a tak Slovensko zaznamenalo najhoršiu tretinu vo svojej hokejovej histórii. Dáni naopak odohrali najlepších 20 minút vo svojich hokejových dejinách.

Druhý zápas medzi Kanadou a Nórsko bol rovnako bohatý na góly. Nóri začali fantasticky, keď strelili v úvode zápasu Kanade gól. Ale to bolo z ich strany všetko. Skúsená Kanada rozstrieľala Nórov zdrvujúco 12:1.

Tretí včerajší zápas bol v réžii Fínov a Bielorusov. Severania po tuhom boji zdolali Bielorusko 2:0. Štvrtý včerajší zápas bol v réžii Švédov a Lotyšov. Tri korunky si podľa očakávania poradili s Lotyšskom 4:2.