Alexej Morozov: 4 góly za 18 minút

pátek, října 30, 2009 Karel Vorlíček

Génius. Tak označujú ruské médiá Alexeja Morozova.

Kapitán Kazane strelil v zápase proti Novosibirsku 4 góly v rozpätí 18 minút. Výraznou mierou sa tak zaslúžil o výhru Kazane nad Novosibirskom v pomere 7:4.

Svoj prvý gól v zápase strelil Alexej Morozov v 42 minúte zápasu. O 3 minúty počas presilovej hry pridal druhý presný zásah. V 48. minúte stretnutia strelil Morozov tretí gól. Kapitán Kazane dosiahol hattrick v čase šiestich minút. Kazaň tak výraznou mierou Alexeja Morozova viedla na ľade Novosibirsku 6:4.

Štvrtý gól dosiahol Alexej v poslednej minúte zápasu. Presne v čase sedemnásť sekúnd pred koncom zápasu.

V ruskej lige sa podobný kúsok podaril v roku 2006. Štyri góly z hokejky jedného hráča padli v čase 22 minút a 18 sekúnd. Nie je prekvapením, že autorom bol Alexej Morozov. Ten si včera svoj osobný rekord ešte vylepšil.