Mali sme smolu, ale tím ukázal charakter

pondělí, května 02, 2011 Hokejžurnál.com

Slovensko prehralo s Nemeckom
Pred druhým zápasom Slovenska v základnej skupine, vládla na štadióne skvelá atmosféra. Domáci fanúšikovia skalopevne verili, že hokejisti porazia súpera z Nemecka bez väčších problémov.

Slováci síce od úvodu tlačili a mali vyložené šance, ale nemecká brána bola nepriestreľná.

Najprv Gáborík trafil brvno. Potom Marián Hossa a Handzuš nastrelili tyčky. Nemecký brankár Pätzold mal šťastie. Puk do svojej brány nepustil.

Slováci mali smolu. Útočili, mali šance, ale góly dával súper. Nemecko malo počas prvej a druhej tretiny v podstate len tri vyložené gólové príležitosti a aj tak, dokázalo streliť štyri góly. Tomu sa hovorí efektivita. Nemci viedli po dvoch tretinách nad Slovenskom 4:0.

Slovenskí hokejisti ukázali charakter. Nezabalili zápas a bojovali zo všetkých síl o dobrý výsledok.

Stíhaciu jazdu za vyrovnaním začal v 46. minúte Ladislav Nagy. Slovensko znížilo na 1:4. O dve minúty pridal gól Stümpel a Slováci prehrávali len o dva góly. V tom momente ožili aj diváci a na štadióne prepukla búrlivá atmosféra.

Sedem minút pred koncom tretej tretiny, znížil na rozdiel jedného gólu Pavol Demitra. Slováci mali súpera na lopate a ten sa bránil zo všetkých síl.

Pár sekúnd pred koncom mal vyrovanie na hokejke kapitán Demitra. Bohužiaľ, puk sa mu v poslednom okamihu zošmykol z čepele a Pavol tak minul odkrytú bránu.

Nemci ubránili svoje veľké víťazstvo až do konca. Porazili Slovensko 4:3.

Slovensko - Nemecko 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Góly: 46. Nagy (Bartečko), 48. Stümpel (Nagy, Šatan), 53. Demitra (Marián Hossa) - 25. Müller (Ullmann, Greilinger), 34. Tripp (Schütz, Mauer), 37. Hördler (Ullmann, Müller), 45. Schütz (Tripp, Lavallee).

Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Majeský, Graňák - Marián Hossa, Stümpel, Demitra - Gáborík, Handzuš, Marcel Hossa - Šatan, Surový, Zedník - Radivojevič, Nagy, Bartečko - Ružička.

Nemecko: Pätzold - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - Kreutzer, Barta, P. Reimer.