Slovensko skončilo na 12. mieste

čtvrtek, května 20, 2010 Hokejžurnál.com

Slovenská hokejová reprezentácia skončila na prebiehajúcich majstrovstvách sveta na 12. mieste. Pre Slovensko je to druhý najhorší výsledok v histórii  jeho účastí na majstrovstvách sveta.

Slováci dokázali poraziť na turnaji len dve mužstvá - Bielorusko a Kazachstan. Navyše Kazachstan, nakoniec z elitnej kategórie majstrovstiev sveta vypadol.

V osemfinálovej skupine zverenci Glena Hanlona nevyhrali ani jeden z trojice zápasov. Postupne ich porazili Dáni 6:0 potom  Fíni 5:2 a nakoniec Nemci 2:1. Slovensko vo  svojich posledných troch zápasoch na majstrovstvách sveta dosiahlo hrozivé skóre 3:13.  O slabej koncovke, svedčí aj fakt, že úspešnosť streľby  slovenských hokejistov bola len 7,60%.

Najproduktívnejším slovenským hokejistom na šampionáte bol útočník Milan Bartovič, ktorý v 6 zápasoch zaznamenal 4 kanadské body za 2 góly a rovnaký počet asistencií.

Dvojica brankári Budaj a Staňa, rovnako ako ich kolegovia, neovládli individuálne štatistiky. Peter Budaj odchytal viac ako 282 minút a jeho priemer obdržaných gólov na zápas bol 2,76.  Rastislav Staňa odchytal bez desiatich sekúnd 75 minút a jeho priemer obdržaných gólov bol 3,21.